אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!

לילה לבן קסום בעמק המעיינות ב 21/7/16 כל האטרקציות ב 10 ש"ח בלבד! מומלץ ושווה להגיע…

ליל ירח מלא בעמק המעיינות יום חמישי 21.7.2016  ביזמת המועצה האזורית עמק המעיינות. כל אתרי התיירות ברחבי המועצה יציעו שלל אירועים ליליים עם פעילויות מיוחדות למשפחות במחירים סמליים של 10 ₪ בלבד. בתכנית הערב והלילה: סיורים מודרכים לכל המשפחה, ללא תשלום, במסלולי טיול ברחבי עמק המעיינות, טיולים, קומזיץ, מופעים מוסיקליים,תצפיות, מפגשים עם בעלי חיים בטבע, לינה לאור הכוכבים, הרצאות, ריצת לילה, וחוויות רבות ומיוחדות האופייניות עמק. כל הפעילויות והסיורים במחיר סמלי או בכניסה חופשית.

מחיר 10 ₪ בלבד למשתתף ובהרשמה מראש באתר המועצה האזורית עמק המעיינות http://www.maianot.co.il/ .

צימרים רבים ללינה באזור העמקים:  גשר. חפציבה. בית שאן. טירת צבי. כפר רופין. ניר דוד. אלפא. שלוחות. בין הרים. מנחמיה. עין חרוד איחוד. המון מקומות לינה לפי תיאום.

לסיורי הליכה באזור העמקים קיים שביל הליכה במעינות 25 ק"מ להליכה בין אתר לאתר.

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!, קרדיט 106il

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!, קרדיט 106il

עמותת תיירות העמקים – הצפון הקרוב מרכזת מקדמת ומכילה 24 ישובים. (בעמק המעיינות נכללים ישובים בגלבוע וכמה אתרים מהגליל התחתון).

העמקים 24 ישובים הכוללים 250 דונם מעינות מים. נופים, חקלאות ו 40 מעיינות באזור. המעיינות ששימשו להשקיה, חלקם מוכרים לנו כמו הסחנה עם 400 אלף מבקרים בשנה ומעניות גני חוגה הקטנים יותר אך מעיינות בניהול פתוח של גופים ירוקים מאפשרים להגיע לברכות הטבעיות בלי להרוס את הטבע חינם כמו: עין שוקק, עין מגל, עין צמד, עין נזם ועוד….

הסיור שלנו לקראת אירועי לילה לבן מתחיל בחוות נהריים, בדרכינו אנו צופים בנוף מדהים להרי גלעד ולגני חוגה אתר עם פארק המים המכיל ברכות נמוכות ומתאים לילדים קטנים ומסלולי הליכה..

חוות נהריים סיפור הטובל בהסטוריה של הקמת ארץ ישראל ממלחמת העצמאות. שרידי נהריים הם חדר האוכל ובית הילדים המשוחזר מלפני 20 שנה. אתר מודרך של השימור שחל, בו נמצאה רצפה ואמבטיה חשופה לחלוטין, האתר מציג תצוגה חדשה בבית ילדים מסודרת לפי סדר היום שהיה וקיר לרגע הפינוי בלילה בו יצאו מבית הילדים תינוקות וילדים קטנים המפונים מבתיהם לכיוון קבוץ אשדות. באפריל 46 שנתייים לפני הכרזת המדינה ילדי גשר הגיעו בשלום לאחר הפינוי והליכה ברגל מביתם. במרוצת השנים התפתח אתר תיירות, בעיקר סיור מאורגן באמצע"ש וסופ"ש משפחות. בליל ירח – בשעה 21:00 יקיימו באתר התיירות נהריים בגשר שעת סיפור לילדים באמצעות 'פנס הקסם' של פעם, בבית הילדים המשוחזר הכולל תצוגה אינטראקטיבית הממחישה את סיפורם של בתי הילדים הקיבוציים בתקופת ההתיישבות ואת סיפור פינוי ילדי גשר במלחמת העצמאות בנוסף בשעה 19:00 סדנת אפיית פוקצ'ות בתנור בן 90 שנה

מרכז הצפרות מהווה נקודת סיור לעבר הציפורים הנודדות. ציפורים מאפריקה נודדים מעלינו. מחוף הים עד מעבר להרים. חצי מילארד ציפרים, 500 מיליון ציפורים עוברות במשך 3 חדשים. ביולי מתחילה נדידה לפי האור. היום מתקצר מתחילה הנדידה הציפורים שמגיעות לעמק המעניות רואות את הירדן הכנרת וברכות הדגים . שטח גדול וירוק אודות לחקלאות ולמעינות, ירוק רוב ימות השנה.

במרכז הצפרות 'מקור החסידה' בכפר רופין יתקיימו שלושה סיורים רכובים מודרכים – בשעה 18:00 סיור דמדומים הכולל בין היתר גם שימוש במכשור מחקר מיוחד המאפשר האזנה לקולות עטלפים, בשעה 20:00 סיור לילי הכולל גם שימוש בזרקור נייד לתצפית בפעילי הלילה ובשעה 07:00 סיור בוקר לתור אחרי אחרוני המקננים וראשוני הנודדים;

בנין הצפרות נקודת יציאה לטיולים עם הסבר על הציפורים הנודדות כאן. העונה בשיאה בספטמבר עד מאי. החורף כאן קליל סיורים מתקימים כל השנה. עלויות סיור 45 למבוגר 35 לילד כולל השאלת ציוד משקפת, בליל ירח 10 שח סמלי לכל הלילה.

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. סדנת תבלינים קרדיט צילום 106il ישראל לייף סטייל מגזין תירות

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. סדנת תבלינים קרדיט צילום 106il ישראל לייף סטייל מגזין תירות

מה תראו? תנשמות עטלפים. חרקים. ענפות לילה תנים. חזיר בר.  משך הסיור:  שעתיים.

שדה אליהו חקלאות אורגנית מ1974 לפני הטרנד לגידולים אורגנים, מריו לוי האבא בן 92 המכונה סופר מריו מיסד האורגני והדברה ביולוגית. פרויקט ארצי שהתחיל בשדה אליהו לעזור לחקלאים להימנע ממזיקים לחקלאות, כיום פרויקט לאומי המקיים שת"פ עם המדינה השכנה ירדן להדברה נגד מכרסמים. ביו-תור אחד מהמפעלים המפורסמים בעולם. 

התיירים הגיעו לקבוץ בלי שתוכנן ביותור עוסק בחקלאות אורגנית והדברה. במרכז המבקרים 'ביו-תור' בקיבוץ שדה אליהו בשעות 19:00 ו-21:00 תתקיים סדנה חווייתית על תהליך ייצור התבלינים ויצירת תערובת תיבול אישית לכל משתתף, לצד הסבר על הגידולים החקלאיים ועל החידושים המעניינים, סדנא ממפעל תבלינים sda המשווק לחב' , זהו מפעל התבלינים הכי גדול במזרח התיכון.  

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!, קרדיט יח"צ

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!, קרדיט יח"צ

 

בפארק החיות האוסטרלי 'גן גורו' שבו חיים בעלי חיים אוסטרליים וקנגורו באופן חופשי יתקיימו סיורים מודרכים בשעות 20:00, 22:00, 24:00 וסיור זריחה בשעה 05:00;

תיירני העמק התגייסו כולם לאירועי ליל ירח הראשון בעמק והכינו במיוחד לערב זה שלל פעילויות המותאמות לכל המשפחה.

במסגרת ליל ירח המלא יתקיימו מספר סיורים מודרכים –ביניהם סיור רכוב ברכבים פרטיים לאורך הירדן הכולל עצירה במספר תצפיות לאורך הגבול והסבר על החקלאות, מים, תעשיה ושיתוף הפעולה בין האנשים החיים משני צדי הגבול; טיול 'שקיעה במעלה ההר' ממצפור אבינדב למצפור דובי וערן שמיר והמשך לאורך חוות טורבינות הרוח עד לכניסה למעלה גלבוע; טיול ערב בין הגשרים לאור הירח בשיתוף קק"ל המסתיים בקומזיץ סביב המדורה; טיול סובב גני חוגה, ועוד.

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!, קרדיט 106il

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!, קרדיט 106il

באתרים:

מפארק המעיינות ייצאו סיורים מודרכים ברכבים חשמליים הכוללים טבילה ורחצה במעיינות בשעות 20:00, 22:00, 24:00 וסיור זריחה בשעה 05:00.  בנוסף יתקיימו סיור מודרך רגלי בשעת חצות להכרות עם הטבע וסיורי בר-אופן (בר על אופניים..) הכוללים רכיבה משותפת וכוס בירה מהחבית בשעות 22:00 ו-24:00;

בגן הלאומי גן-השלושה סחנה (אחד המקומות היפים בעולם על פי מגזין ה-TIMES)

במוזיאון הארכיאולוגיה הים-תיכונית בשעה 20:00 תתקיים הרצאתו של הארכיאולוג דרור סגל מנהל המוזיאון ולאחריה סיור מודרך באולם יוון במוזיאון,

באתר חומה ומגדל בשעה 20:00 ייצא סיור עששיות מיוחד וביקור חוויתי בחומה ומגדל ובבוקר יום ו' בין השעות 06:00-08:00 תתקיים רחצה עם שחר בבריכות הגן;

חוות 'עז-עיז' במנחמיה בשעה 19:00 תתקיים סדנת גיבון וטעימות;

במרכז המבקרים 'מלכה לב' תתקיים סדנה ליצירת שמני גוף משמן צמחי זרעי ענבים וממגוון שמנים אתריים;

בחווית הכפר הכורדי בירדנה הפותחת צוהר לתרבותם ולחייהם של בני העדה הכורדית מאז ועד היום יתקיימו פעילויות וסדנאות שונות ביניהן הרצאה בנושא יהדות ומורשת כורדיסטן בשעה 21:00

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!, קרדיט 106il

אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!, קרדיט 106il

תרבות וספורט:

בין היתר יתקיימו ערב שירה עם חבורת הזמר 'שדות שבעמק' בניצוחו של חיים אסנר ו 'האירוסים' זמרי בית-אלפא בניהולו המוסיקלי של עוזי אסנר אשר יארחו את הלהקה הצעירה 'שמע יזרעאל' מקיבוץ גבע במופע תחת כיפת השמיים (20:30 בכפר התיירות הכורדי בירדנה, הכניסה חופשית), ערב 'הרוח מנגן עליי' עם מדרש מוזיקלי עם הרכב 'פרשת דרכים' על הרוח שבין המנגינה למילים יתקיים בשעה 22:00 ליד המגדל בקיבוץ מעלה גלבוע, הכניסה חופשית וכן אירוע ריצה לאור ירח מלא במסגרתו ישתתפו רצים רבים במסלולי ריצה באורך 5  ו-10 ק"מ.

 הסעדה:  במסעדות בעמק המעיינות וכן בבית שאן הסמוכה מפגשים קולינאריים מיוחדים, במחירים מוזלים, ארוחות בבתי מבשלות בבית שאן ועוד.

לפרטים נוספים ומלאים על שלל הפעילויות המוצעות  www.maianot.co.il

 

 

 

  , , , , , , , , , , ,


4 thoughts on “אירועי לילה לבן וקסום בפסטיבל עמק המעיינות. בתיירות אזור הצפון הקרוב כל האטרקציות ב10 ש"ח בלבד!!

  1. להגיע מבאר שבע כדי לחסוך מספר שקלים ולשלם הרבה עבור לינה…ריאלי???

    • ברור שכן, להיכנס לסחנה ב10 ש"ח הכי שווה. בכתבה מופיעים רשימת הצימרים באזור אתה יכול לבדוק מחירים, לחפש מבצעים ברשת, וכמובן לינה בשטח אפשרית.

  2. ברור שלא!!! בסופו של דבר יוצא יקר, וגם הסחנה יהיה מפוצץ באנשים , מנסיוני בלוגרים ודומיהם ממליצים על כל דבר שמזמינים אוצם בחינם- אחרת לא יקבלו המנות נוספות ממשרדי היחצ (הייתי שם פעם האמן לי אני וידוע על מה אני מדבר …)

    • אנחנו מוזמנים ומקבלים מידע על כל האירועים, ההשקות, התצוגות, על כל מה שחדש ומתחדש ומתקיים, אם הייתי ממליצה על כולם רק כי הזמינו היינו עובדים כל היום והלילה עבור כך. אנחנו רק שבויים של הקוראים שלנו, ומחפשים הכל עבורם כדי שימשיכו להיות מנויים שלנו, ורק על מידע אטרקטיבי, לצערנו ישראל מדינה עם יוקר מחייה בלתי הגיוני, ואם יש מבצע של 10 ש"ח אנחנו הראשונים ליידע ולהמליץ, אתה יכול להיות בטוח שהכל נכתב בכנות ומתוך שליחות ואהבה, לידעתך מי שלא מזמין אותנו כי לא המלצנו עבורו וצודק יש כאלו כדבריך, אלו משרדים לא מקצועיים.. אני לא עובדת עבור יח"צ רק למען ועבור הקוראים ואתה בינהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *