הילדים ביד מרדכי

איך להפעיל את הילדים בחופשת הפסח הקרובה

חג הפסח הולך ומתקרב וזהו בדיוק הזמן המתאים להתחיל לחפש הפעלות לילדים שיוצאים לחופשה ארוכה מהמסגרות החינוכיות. מבין שפע האפשרויות הקיימות בשוק של אטרקציות לילדים, בפסח כדאי מאוד לבחור דווקא בטיולים לילדים. חג הפסח הוא תקופה אידיאלית לטיולים. מזג האוויר נוח, כבר לא קר מדי ועוד לא חם מדי ואפשר עדין ליהנות מכל מה שהחורף הותיר אחריו. אמנם, השנה החורף לא שפע בגשמים, אך המערכת האחרונה הותירה זרימה של מים בנחלים ובמפלים ועדיין ניתן לראות פריחות מרהיבות של פרחים שונים ברחבי הארץ. ניתן למצוא הרבה מסלולי טיול שמתאימים לכל המשפחה מבחינת דרגת הקושי, אורך המסלול והאטרקציות הקימות באזור. כאשר יוצאים לטיול עם ילדים, חשוב לזכור שכל אחד מהם צריך ליהנות ולמצוא פעילויות שיתאימו לו ויעניינו אותו במהלך הטיול.

רעיונות לטיולים לילדים בחופשת הפסח

טיולי מים – מצפון עד דרום, אפשר למצוא מסלולי טיול שכוללים מים. כמעט כל הילדים אוהבים לטייל באזורים שמציעים להם אטרקציות כמו רחצה במפל, שיט אבובים, שיט בסירות או סתם אפשרות להשתולל ולהתרענן במים קרירים אחרי מסלול הליכה  מעייף או לערוך פיקניק טעים לצידי הנהר.

טיולי פריחה – אחד הסוגים האהובים של טיולים לילדים הוא טיולי פריחה. עונת האביב נהדרת מהבחינה הזו. לאחר תום הגשמים, מרבדים גדולים של פרחים מסוגים שונים מופיעים באזורים שונים בארץ ומאפשרים לילדים לצפות בתופעת טבע מדהימה. ישנם גם מקומות שמאפשרים לילדים להשתתף בקטיף פרחים, במיד והם לא מוגדרים כפרחים מוגנים כמובן.

טיולים בקיבוצים – הרבה קיבוצים מציעים היום טיולים ואטרקציות לילדים מסוגים שונים. סיור בקיבוץ, ביקור בענפי המשק השונים, הפעלות חינוכיות וסדנאות שונות, כל קיבוץ והצעתו הוא. זוהי אופציה מצוינת של טיולים לילדים, כיוון שהיא מתאימה לכל גיל ואינה כוללת מסלולים קשים.

טיולי ציפורים – ילדים, כידוע, אוהבים חיות. בעיקר בצפון הארץ,אפשר למצוא טיולים שכוללים תצפיות מרהיבות על ציפורים ועופות מים שונים. המקום המוכר ביותר הוא שמורת החולה, בה ניתן למצוא הפעלות שונות שקשורות לציפורים, מרכז מידע ותצפיות מדהימות ומיוחדות שישאירו את הילדים בפה פעור.

  , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *