חדש בדיגיטל, Google-Maps ניווט לאופניים בגוגל

Googele is Googele

עוד מוצר חדש ב"כלכלת המתנות" של גוגל, ניווט לרוכבי אופניים' ועכשיו גם בישראל! 
חדש בישראל, שירות המפות של
Google מאפשר ניווט ייעודי לרוכבי אופניים, מאפשר לבחור אוטומטית את המסלול הנוח והבטוח ביותר.

לראשונה בישראל, גוגל משיקה היום (22.10), אופציה לנווט בשבילי אופניים, במרחב העירוני באמצעות אפליקציית המפות של Google.

השירות החינמי, זמין בכל הארץ. פיצ'ר הניווט באופניים של מפות Google, המתקדם, מתאים לכל מסלול שתבחרו.

איך זה עובד? פשוט מאוד. מזינים כתובת יעד ובוחרים באפשרות 'רכיבה', עם האייקון של רוכב האופניים, כאמצעי התחבורה. הפיצ'ר יאתר עבור המשתמשים את מסלול הרכיבה הקצר ביותר בהתבסס על שבילי אופניים קיימים, מינימום עליות והימנעות ככל הניתן מכבישים מסוכנים. כעת, במקום לנווט באמצעות אפשרויות או אפליקציות שמתאימות לכלי רכב, הולכי רגל או תחבורה ציבורית, אפשר לבחור בניווט יעודי לאופניים שגם יציע מסלולים חלופיים.

עיריות תל אביב, ראשון לציון וירושלים יצרו שת"פ עם חברת הענק Google בכדי לשפר את איכות הניווט בפיצ'ר, באמצעות עדכון נתוני שבילי האופניים בשטחן, במטרה להנגיש את השבילים למספר הרב ביותר של רוכבים. האינטרס של העיריות הוא במתן שירות לאזרחים, לתכנון הנסיעה וההתניידות בערים עצמן, ובכך להוריד את כמות הפקקים בכבישי הרשויות העירוניות. מעבר לכך, עזרה בשמירה על בטיחות הנסיעה של התושבים, עידוד פעילות גופנית, צמצום כמות כלי הרכב בשימוש בעיר ומכאן צמצום זיהום האוויר. ככל שיותר עיריות יעלו את המידע על שבילי האופניים אל המפות, כך תעלה איכות הניווט עבור כל הרוכבים.

דוגמאות ניווט בגוגל Google לחצו 

בשנים האחרונות גובר העניין והשימוש באמצעי תחבורה אלטרנטיביים כדוגמת אופניים רגילים וחשמליים, קורקינטים ממונעים ועוד. כתוצאה מכך גדלה כמות שבילי האופניים העירוניים. בגוש דן למשל ישנם כ-170 קילומטר של שבילי אופניים, שמתוכם 130 קילומטר בתל אביב ועוד כ-30 קילומטר בבנייה בעיר. בירושלים מדובר בכ-123 קילומטרים של שבילים ייעודים על פי נתוני העיריה. הסיבות לכך מובנות וברורות, הרצון להימנע מפקקים ובזבוז דלקים. שמירה על איכות הסביבה, בריאות וכושר.

הידעתם? על פי נתוני "עמותת ישראל בשביל האופניים" כ-60 אחוז מתושבי ישראל גרים במרחק רכיבה על אופניים ממקום עבודתם, מרחק של עד 15 קילומטר.

40 אחוז מבתי האב בישראל מחזיקים לפחות זוג אחד של אופניים.

חדש בדיגיטל, Google-Maps ניווט לאופניים בגוגל

חדש בדיגיטל, Google-Maps ניווט לאופניים בגוגל

ברק רגב, מנכ"ל Google בישראל, ציין: "אופניים הם כלי תחבורה נפלא ששומר על בריאות הרוכב וגם על הסביבה. אני מקווה שהפיצ'ר החדש יגרום ליותר אנשים לצאת מהמכונית ולדווש לכל מקום בבטחה בשבילים ייעודים ובמסלולים שמותאמים לרוכבים. כולי תקווה שבעתיד הקרוב נראה ערים נוספות מצטרפות לאלו שכבר העלו את מסלולי האופניים שבשטחן".

מה גוגל Google מרוויחה מהשירות לקהילה? שליטה נוספת על מאגרי המידע והידע. אך בשירות מועיל וחינמי שכזה. כולנו נהנים! 

  , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *