סגריה אלקטרונית -סגריה עם "עשן" מזיק…

סיגריות אלקטרוניות האם זה תחליף לעישון סיגריות? מסתבר שכן ! 

האם זה המתכון הבריא להיגמל מסגריות או מניקוטין ? ממש לא ! 

ה-FDA ומומחים בבריאות הציבור מזהירים על השימוש בסיגריות אלקטרוניות .

הסיגריות האלקטרוניות "e-cigarette"הם מיועדים כביכול להחליף את הסיגריות הרגילות המזיקים לבריאות אך מתברר שהמיתקן המופעל מהבטריות מכיל מחסנית עם ניקוטין וכימיקלים נוספים שעושה אותם נעימים לעישון.

הסיגריה האלקטרוני הופכת את הניקוטין והכימיקלים לאדים שהמשתמש נושף אותם. אין ספק שהניקוטין גורם להתמכרות.כלומר מעבר מהתמכרות לסגריות מסוג אחד לסוג אחר…

הסיגריות האלה נמכרים באינטרנט ובמרכזי קניות לאלו שממהרים לרכוש מבלי לבדוק

. אין על הסיגריות האלה שום אזהרה כפי שיש על הסיגריות הרגילות ותחליפי ניקוטין שקיבלו אישור של ה-FDA(המנהל למזון ותרופות בארצות הברית)הסגריות נמצאים בכמה טעמים כגון שוקולד,מנטה וטעמים נוספים מה שמושך במיוחד צעירים.

מומחים לבריאות הציבור הביעו חשש שהניקוטין בסיגריות האלקטרוניות יזיק אף יותר מסגריות רגילות .יש הסכמה בין מומחים רבים בעולם כמו חוקים  מאוניברסיטה דרום קליפורניה ,הFDA האגף של עישון ובריאות של המרכזים לפיקוח ומניעת מחלות .

הFDA מודאג מהתחליפים האלקטרונים  שלא נשלחו על ידי היצרנים לFDA להערכה  או  אישור, ככה שאין להם אפשרות לדעת מהי רמת הניקוטין והכימיקלים הנמצאים בסיגריות אלו

החטיבה לבדיקות פרמצבטי של ה-FDA בדקה הרכב של כמה מחסניות שנלקחו משני מותגים מובילים, בבדיקה אחד מצאו דיאטילן גליקול,כימיקל בשימוש למניעת קיפאון הרעיל לבני אדם, בדיקות אחרות מצאו ניטרוזאמין המוכר כחומר מסרטן. הבדיקות האלה מצביעים על עובדה  קימת יש חומרים הידועים כמסרטנים וחלק מהם רעילים למי שנחשף מסביב.

ה-FDA מתיחס לסיגריות האלה כ תרופה או קוסמטיקה  וממליץ למשתמשים ולרופאים לדווח על כל תופעות הקשורות עם השימוש של הסיגריות האלקטרוני.

בסיכום;

 הזהרו!! חשוב ל מעשנים לדעת שהתחליף הוא לא תחליף הוא מכיל ניקוטין וכימיקלים נוספים .

המידע באדיבות לוטי זלברמן מהנדסת כימיה יועצת ומומחית לנזקי סביבה
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *