שמן זית איכותי ישראלי

כדאי לטגן בשמן זית… כמה עובדות בריאות על שמן זית

בתקופה מרגשת זו של מסיק הזיתים, קטיף היבול מהעצים המדהימים ביופיים מכל רחבי הארץ. בתי הבד בגליל, בגולן ובעמקים עסוקים בטיפול בזיתים להכנת שמנים ותוצרת זיתים מגוונת. כדאי לצל את התקופה כדי להרחיב את הידיעה על התפתחות הענף, במיוחד שמתקיים פסטיבל המאפשר לכולנו ליהנות מחוויה ארצישראלית, גאווה לאומית של תוצרת חקלאית משובחת. ישראל ידועה בעולם כאחת מהמדינות המובילות בתחום המחקר הפתוח והקדום החקלאי, הידע וההתמחות בטיפוח תנאי גדול הזיתים, השינוע המהיר והטכנולוגיות המתקדמות השיגו יצור שמן איכותי מהגבוהים בעולם. חשיבות האחסון 

זיתים לאחר המסיק

זיתים לאחר המסיק

שמן זית מתנה נפלאה של הטבע

בישראל גדלים מגוון זנים של זיתי שמן הניחנים בתכולה גבוהה של חומצה אולאית ובמגוון ארומות משובח. השמנים זמינים על המדף מיד לאחר ייצורם, ללא צורך בתהליכי הובלה ממושכים ובשינוע ימי ויבשתי במיכלי אחסון,  מה שעשוי להשפיע על איכות השמן ועל ערכיו הבריאותיים. לכן לא רק מסיבות לאומיות כדאי לצרוך שמן ישראלי ולא שמן מחו"ל , השנה למרות שלא היו גשמים רבים יוצרו בישראל כ-18,000 טון של שמן זית איכותי. תו האיכות לשמן הזית הישראלי הינו בפיקוח ענף הזית במועצת הצמחים אשר מבטיח לנו שמן זית איכותי ובריא. המועצה אחראית ליישום מדיניות של תהליכי בקרת איכות מוקפד העוקב אחר  כל תהליך הייצור: מכרם הזיתים, דרך בית הבד ועד לביקבוק השמן ולשיווקו. בנוסף, נלקחות משמני הזית דגימות מתקדמות ביותר של מעבדה על הרכב חומצות השומן, דרגת החמצון של השמן ועוד. בדיקות מעבדה מתקדמות ביותר המאפשרות כיום לזהות זיופים מתוחכמים ולנפות יצרני שמן זית שאינם עומדים בדרישות התו. (לדוגמה, נערכת בדיקת תכולת פיטוסטרולים בשמן, המזהה נוכחות של שמן צמחי אחר או של שמן זית פגום).

איתמר_3רוצים להיות בטוחים שהשמן איכותי? חפשו את  תו האיכות הניתן למגדלים עבור כמות מוגדרת של שמן ולזמן ידוע ומוגבל מראש.התו מבטיח לנו הצרכנים שהשמן ישראלי איכותי ובריא

ראשון המסיק של תתחילת העונה מוגבל ולא עובר סינון או הצלה לעצירת השמן, לכן לשמן זית זה מראה עכור יותר ומרקם סמיך יותר, הוא נמכר בבקבוקים שקופים כך שניתן לראות את עכירותו. לשמן זית זה טעם חזק יותר וארומה ייחודית לו.

שמן זית ישראלי איכותי  – מתאים ומומלץ לכל השימושים: תיבול, בישול, אפייה וטיגון!

כפי ששמן זית איכותי הוא המומלץ ביותר מבחינה בריאותית, כך הרכבו הוא גם הטוב ביותר לבישול, אפיה ולכל סוגי הטיגון. מבין כל סוגי השמנים הצמחיים הנפוצים על המדף, שמן הזית הוא העשיר ביותר בחומצת השומן המומלצת והעמידה ביותר בחימום – חומצה אולאית. שמן הזית מכיל כ-73% חומצה אולאית, לעומת שמן קנולה המכיל כ-63%.

בנוסף, לשמן זית איכותי נקודת עישון המתאימה גם לטיגון עמוק, הוא עשיר בנוגדי חמצון טבעיים, התורמים אף הם לעמידותו בתהליכי החימום. אותם נוגדי חמצון הם אלה המקנים לו גם חלק מסגולותיו הבריאותיות, ובטיגון בשמן זית הם יעברו אל המזון המטוגן. בנוסף ובניגוד לסברה הרווחת, שמן זית מתאים גם לאפיית עוגות. האפייה מעדנת את הארומות ושמן הזית מוסיף מרקם נימוח ואף שומר על טריות העוגה. בכלל, שימוש קבוע בשמן זית מאפיין את התזונה הים תיכונית ומתאים מאד לתזונה בישראל העשירה במאכלים טריים כגון ירקות ועשבי תיבול ארומטיים. שמן זית איכותי יוסיף לכל מזון ותבשיל מרקם, טעם וארומה נפלאה של איכות, טריות ובריאות.

בבית הבד

כיצד מומלץ לאחסן שמן זית?

כדי לשמור על איכות שמן הזית ועל ערכיו הבריאותיים:

* מומלץ לאחסן שמן זית למשך תקופה של עד שנה, מחוץ למקרר, בבקבוקים שמכילים הרבה שמן ומעט אויר ובטמפרטורה של בין 15 ל-40 מעלות צלזיוס.

* עדיף לאחסן את שמן הזית לשימוש השוטף, בבקבוק בעל נפח קטן יחסית של 750 מ"ל.

* כמות גדולה, כמה ליטרים של שמן, מומלץ להעביר לבקבוקים קטנים, מיד עם הפתיחה.

* מרגע פתיחת בקבוק שמן הזית – עדיף להשתמש בו תוך חודש.

* אין צורך לשמור שמן זית במקרר. בקפיאה המתרחשת במקרר רגיל, החלק המימי שנמצא בשמן, נפרד ממנו ושוקע, ואתו גם נוגדי החמצון, וכולם מגיעים לתחתית הבקבוק.

 אז תתחילו להשתמש בשמן זית איכותי ישראלי כי זה בריא! זו ההמלצה שלי, ברגע שהעזתי להחליף את השמן הרגיל בטיגון לשמן זית איכותי אני ממש מרגישה בהבדל, שיפור עצום במרקם ובטעם כך שאני גם מטגנת וגם מבשלת עם שמן זית, יתרה מכך בכל סוגי הלחמים והעוגות בהם רשום במתכון חמאה החלפתי בשמן זית (לכל 100 גרם חמאה המרתי ל 75 שמן)  

לסיום:

את פסטיבל ימי ענף הזית ה – 20 , מובילים משרדי הממשלה, בשיתוף פעולה מלא, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח כלכלי של המגזר הערבי, הדרוזי והצ'רקסי במשרד רוה"מ, משרד התיירות, משרד החקלאות, ענף הזית במועצת הצמחים, הרשות לפיתוח הגליל,  קרן קיימת לישראל, עמותות התיירות, מגדלי הזית והתיירנים עצמם, במטרה חשובה חיזוק תעשיית הזית אשר מהווה סמל לרב תרבותיות בארצנו. הפסטיבל המתמקד ברב גוניות עדתית, דבר המבטיח הנאה ססגונית ומתמשכת בכל אירועי הפסטיבל.

פסטיבל ימי ענף הזית יתקיים בתאריכים: 28.10.14 – 18.11.14. לארועים וביקור במקומות השונים הכנסו לאתר הפסטיבל :  http://zait.galil.gov.il/ 




כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *