יוליאן רחלין ואיתמר גולן יחברו במהלך קונצרט חגיגי

יוליאן רחלין ואיתמר גולן יחברו לקונצרט חגיגי במלאת 55 שנים לקונסרבטוריון עכו

הכניסה למופע תהא חינם כמחווה לתושבי העיר ואזור

יום ה', 6.6.2013, בשעה 20:00
איתמר גולן, פסנתר; יוליאן רחלין, כינור

שמואל כהנא. צילום: יחצ

שמואל כהנא. צילום: יחצ

ברהמס/דיטריך/שומאן – F-A-E סונטה לכינור ולפסנתר
ברהמס – סונטה לויולה ופסנתר במי במול מג'ור אופוס 120, מס. 2
בלוך – ניגון מס' 2 מתוך "בעל שם";
קרייזלר – Liebesleid; Liebesfreud, Schon Rosmarin
סן-סנס – הקדמה ורונדו לכינור ופסנתר, אופוס 28

מר מיכאל שטראוס יזם קונצרט חגיגי זה לרגל חגיגות ה-55 לקונסרבטוריון העירוני עכו ולסיום עונת פעילות המרכז. הכניסה למופע תהא חינם כמחווה לתושבי העיר ואזור. מקומות חינמיים כעת בנמצא!
בקונסרבטוריון העירוני עכו, בניהולו של שמואל כהנא, לומדים מוסיקה כ-800 תלמידים יהודים וערבים. התלמידים משתתפים בתחרויות בינלאומיות ומייצגים נאמנה את עכו ואת מדינת ישראל במופעים שונים בחו"ל. הקונסרבטוריון מציע מכינה אקדמיתללימודי מוסיקה בשיתוף "האקדמיה למוסיקה" בירושלים, עיריית עכו וקרן המלגות דוד פרידמן.

יוליאן רחלין. צילום: מקסים רידר

יוליאן רחלין. צילום: מקסים רידר

במקביל לפעילות החינוכית מפעיל הקונסרבטוריון, זו השנה החמישית, סדרת מנויים לשוחרי המוסיקה ובה מתארחים טובי המוסיקאים מישראל ומרחבי העולם. השנה נפתחה העונה עם הקלרניתן הנודע גיורא פיידמן.
הקונסרבטוריון העירוני עכו מנוהל על ידי שמואל כהנא, שהקים אותו ב-1958 כמעוז מוסיקה שהפך עם השנים את עכו ל"עיר מנגנת", ומספק חינוך מוסיקלי מהדרגה הראשונה לילדי עכו ומופת לדו קיום המתקיים בעיר.
בין השאר הקים את התזמורת הייחודית של שלושת הדתות בה מנגנים ולומדים ילדים יהודים, נוצרים ומוסלמים תחת קורת גג אחת ומתוך הבנה וידידות. התזמורת זוכה להערכה רבה מצד כל הגורמים השותפים וזכתה להופיע בוותיקן באיטליה.
כהנא, מוסיקאי ותיק, שכיום עוסק בחינוך ובניצוח, הגיע לעכו עם רקע עשיר בעולם המוסיקה ובמהלך השנים יזם גופים ואירועים מוסיקליים רבים כמו אית"ן (האיגוד הישראלי לתזמורות נוער), "יום המוסיקה" הלאומי, פסטיבל הנושפים וקרן המוסיקה בכפר סבא, התזמורת הסימפונית של הגליל המערבי לנוער, ועוד. כיום הוא מכהן גם כחבר הועד המנלה באקדמיה שליד אוניברסיטת ירושלים.

רצוי לשריין מקום מראש בעבור קונצרט חגיגי זה, במספר: 04-9910622

יוליאן רחלין. צילום: Julia Wesely

יוליאן רחלין. צילום: Julia Wesely

איתמר גולן. צילום: יחצ

איתמר גולן. צילום: יחצ

  , , ,


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *