הרביעייה הירושלמית – קונצרט במסגרת סדרת ימקאמרי של המרכז למוסיקה ירושלים

המרכז למוסיקה ירושלים, שמח לארח את הרביעייה הירושלמית במסגרת סדרת ימקאמרי של המרכז למוסיקה ירושלים. הקונצרט יתקיים ב20 בפברואר 2014, באולם ע"ש מרי נתנאל, ימק"א , ירושלים.

בתכנית הקונצרט:

בטהובן: רביעיית מיתרים ברה מז'ור אופ' 18 מס' 3
ראוול: רביעית מיתרים בפה מז'ור
ברטוק: רביעיית מיתרים מס' 6

נגני הרביעייה הירושלמית: אלכסנדר פבלובסקי כינור, סרגיי ברסלר כינור, אורי קם ויולה, קיריל זלוטניקוב צ'לו

הרביעייה הירושלמית

הרביעייה הירושלמית

הרביעייה הירושלמית

הרביעייה הירושלמית היא כיום אורחת קבועה בכל מרכזי המוסיקה החשובים בעולם והיא מחלקת את זמנה בין קונצרטים בארץ לבין סיורי קונצרטים ופסטיבלים בחו"ל. הרביעייה הוקמה ב 1993 במסגרת "יחידת הנגנים המצטיינים" של המרכז למוסיקה ירושלים, והודרכה בשנותיה הראשונות על ידי אבי אברמוביץ'.

חברי הרביעייה הירושלמית זכו בתחרות "פרנץ שוברט והמוסיקה של המאה ה-20" שנערכה בגראץ שבאוסטריה בפרס ראשון ובפרס על הביצוע הטוב ביותר למוסיקה של המאה ה-20. כמו כן זכתה הרביעייה בפרס מיוחד כאורחי הפורום המוסיקלי הבין לאומי של נורמנדי, בפרס ע"ש הויולן דניאל בנימיני, ובשנת 2000 בפרס שר החינוך והתרבות על הביצוע הטוב ביותר של מוסיקה קאמרית ישראלית.

הרביעייה הירושלמית מופיעה בכל האולמות החשובים ברחבי העולם, ביניהם בקרנגי הול בניו-יורק, בהרקולסזאל במינכן, בוויגמור הול בלונדון ובקונצרטחבאו באמסטרדם, בלובר בפריס, בקונצרטהאוס בברלין, בטונהאלה בציריך, בטונהאלה בדיסלדורף, באולם הבולשוי במוסקוה, במרכז טיש בניו יורק, במוזיאון היהודי בברלין, בפלייהאוס בוואנקובר, ובפסטיבלים בין-לאומיים רבים, ביניהם בפסטיבל האביב בפראג, בשוברטיאדה, בפסיטבלים של ראווינייה, שיקאגו, מקסיקו, קופנהאגן, סביליה, לודוויגסבורג, וואנקובר וירושלים.

כאורחים קבועים בבריטניה, מכהנים חברי הרביעייה כעמיתי מוסיקה קאמרית של האקדמיה המלכותית בלונדון. הם נבחרו לקחת חלק בתוכנית "אמני הדור החדש" של הBBC- בין השנים 1999 – 2001, והופיעו בקביעות בקונצרטים בלונדון וברחבי בריטניה .

עד כה הקליטה הרביעייה הירושלמית תקליטור בהוצאת המרכז למוסיקה ירושלים, תקליטור למגזין המוסיקה של הBBC-, ותקליטור לחברת  EMI.

התקליטור הראשון של הרביעייה הירושלמית בהוצאת Harmonia Mundi, ובו שלוש רביעיות מאת היידן, זכה ב"פרס הזהב" של המגזין "דיאפזון" היוצא לאור בצרפת. התקליטור זכה במקום הראשון בדרוג הזהב של מגזין חודש פברואר 2004. התקליטור השני ובו שלש רביעיות של שוסטקוביץ' יצא במרץ 2005 וזכה בפרס תחנת הרדיו הבוורית ונבחר לתקליטור החודש במגזין המוסיקה של הBBC, יולי 2005.

חברי הרביעייה הופיעו לצד אמנים ידועים כגון ג'סי נורמן, יוסף קליכשטיין, אלנה בשקירובה, טבאה צימרמן, נטליה גוטמן, איתמר גולן, מיכאל רודי, נטליה קליין, בוריס פרגמנצ'יקוב, דניאל ברנבוים ורביעיות טאקאש ופראזאץ'.

הקונצרט יתקיים ביום חמישי 20.02.2014 בשעה 20:30, אולם ע"ש מרי נתנאל, ימק"א , ירושלים כרטיסים: 120/135 ₪ טל. 02-6241041
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *