אירוע מוזיקלי – "רוק בעזרת נשים"

אביבית לוי היא משוררת  מוערכת, שהלחינה באחרונה מקבץ משיריה באווירה גרובית. המנגינות הקליטות מציגות מארג מוזיקלי עם נגיעות במגוון ז'אנרים אהובים: בפופ, בג'אז, בבלוז, בסווינג, בקאנטרי ועד לרוק ואפילו קלאסי. במופע "רוק בעזרת נשים" – היא מתחברת לזמרת הנשמה מיכל סונסינו, בעלת קול קטיפתי ייחודי, ויחד הן מביאות לבמה גרוב נשי ורוקנרול בצד שירת  נשמה מרגשת. הקהל מצטרף לשירה כבר מהבית השני של כל שיר. הטקסטים מתכתבים עם הכתובים והמקורות ועולה מהם מסר של עצמת הנשיות העומדת בדרך נפתלת, מפרכת, אך גם מתגמלת. השירים והמילים מצטרפים לכדי מופע קצבי ונוגע.

"לפני 17 שנים עמדתי להינשא לאיש שלי, וחששתי שארצה לעשות דברים משוגעים ושהוא עלול לסבול, אבל מצד שני חששתי שאולי אוותר על השיגעון ואז ארגיש שהאהבה חונקת אותי", מספרת לוי במופע. היא  בהחלט ממשיכה לעשות דברים משוגעים, זאת בצד עבודתה כמדענית חוקרת בתחום מדעי המחשב וכמרצה בכירה במכללת שנקר, ובצד גידול של ארבעה ילדים, בהם שני מתבגרים.
אביבית לוי ממשיכה מסורת של עצמה נשית. היא נכדתה של ברכה קאפח ז"ל, מייסדת עמותת החסד "סגולת נעמי", אשר ב-1999 זכתה בפרס ישראל. על סבה יוסף קאפח ז"ל רב ופוסק ידוע, כתבה ספר. היא גדלה בבית שבו חשיבות רבה לידע, אך התעקשה גם לעסוק במוזיקה ולמדה בנעוריה פיתוח-קול ונגינה בפסנתר, כולל סיום תואר ראשון. אלא, שעם הולדת בנה הבכור נזנחה המוזיקה ל- 13 שנה, עד שהלחינה שיר לבר המצווה שלו. בשלב זה המנגינות לא יכלו לחכות יותר בצד והן חזרו לפרוץ.
מיכל סונסינו למדה במגמת השירה בבית הספר למוזיקה "רימון". בעלת תואר בפסיכולוגיה והוראת אנגלית. היא מחזקת את היצירה של לוי בקול עצמתי ונוכחות בימתית.

האירוע מתקיים ביוזמת וחסות אורה שמואל, יועצת ראש העיר למעמד האישה בשיתוף ספריות גבעתיים.

שירה: מיכל סונסינו, אביבית לוי כתיבה ולחנים: אביבית לוי, הפקה מוזיקלית ועיבודים: יוסי קירש

יום רביעי 19/3 בשעה 20:30 כניסה חופשית.
בית ראשונים, רחוב גורדון 26 גבעתיים.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *